Aktualności

21 marca Dzień Wagarowicza...ucieczka to nie wycieczka!

Tradycyjnie, pierwszego dnia wiosny, Fundacja ITAKA zwraca uwagę na problem ucieczek nastolatków. Według danych policji, każdego roku, z domu ucieka kilka tysięcy nastolatków. Większość z nich odnajduje się w przeciągu kilku dni, ale bywa też tak, że młodzi ludzie znikają na całe tygodnie, miesiące a nawet lata. To, co w przypadku pierwszego dnia wiosny bywa zabawą, może łatwo przekształcić się w bardzo groźną i niebezpieczną sytuację.

Wyniki konkursu filmowego 'Ucieczka to nie rozwiązanie

Jury konkursu wybrało 3 najlepsze filmy, przesłane do Fundacji ITAKA w ramach konkursu "Ucieczka to nie rozwiązanie".

Konkurs filmowy dla uczniów szkół policyjnych 2017 - Ucieczka to nie rozwiązanie!

Zadaniem uczestników Konkursu jest nagranie, dowolną metodą i dowolnym sprzętem, filmu propagującego inne niż ucieczka sposoby radzenia sobie z problemami. Dla autorów trzech najlepszych prac przewidziane są nagrody o wartości: I miejsce – 300 złotych Dwie nagrody dodatkowe - 150 złotych Forma pracy konkursowej: Film nagrany w dowolnej technologii Czas trwania filmu: maksymalnie 60 sekund

Konkurs na kartę graficzną - Ślepa uliczka?

„Ślepa uliczka? Konkurs dla uczniów szkół policyjnych na przygotowanie karty w programie graficznym na temat ucieczek nastolatka z domu.” Celem konkursu jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na problem ucieczek z domu, informowanie o niebezpieczeństwach wiążących się z ucieczkami, a także o alternatywnych sposobach radzenia sobie z problemami. Pragniemy zachęcić młodych ludzi do refleksji nad tematem przyczyn i konsekwencji ucieczek. Chcemy rozwijać wyobraźnię i wrażliwość młodych ludzi oraz zachęcić ich do zaprezentowania własnej, kreatywnej pracy.

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego 25 maja 2015r.

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Droga bez powrotu? Reportaż na temat ucieczki nastolatka z domu” Fundacja ITAKA w kwietniu 2015r. zorganizowała konkurs literacki pt. „Droga bez powrotu? Reportaż na temat ucieczki nastolatka z domu”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich z klas o profilu policyjnym.Wyróżnienia zostały wręczone 2 czerwca 2015r.