Jak ITAKA może pomóc?

Telefon

116 000 – Telefon w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka

 

To bezpłatny numer, pod którym dyżurują psycholodzy, gotowi w każdej chwili udzielić wsparcia, doradzić jak postępować w sytuacjach konfliktowych,  a także przyjąć zgłoszenie o zaginięciu dziecka.

Jeśli nie wiesz jak rozmawiać z dzieckiem o jego problemach, jeden z uczniów sprawia coraz większe problemy wychowawcze, a Ty nie wiesz jak sobie z nimi poradzić, jeśli boisz się, że któryś z Twoich podopiecznych może uciec z domu lub już to zrobił – zadzwoń na 116 000,psycholog ITAKI jest po to, żeby Ci pomóc.

Forum

Dla wszystkich rodziców i opiekunów, którzy borykają się z problemami wychowawczymi udostępniamy na portalu gazeta.pl forum eksperckie. Jest to zarówno przestrzeń do wymiany doświadczeń między rodzicami, ale także miejsce, gdzie można uzyskać poradę naszego psychologa.

E-mail

Możesz do nas napisać na adres napisz@nieuciekaj.pl. Na wszelkie pytania i wątpliwości odpowiadają nasi psycholodzy. Zapewniamy pełną dyskrecję. Odpowiadamy na każdy e-mail.

Punkt wsparcia bezpośredniego

W każdy poniedziałek w godzinach popołudniowych ITAKA umożliwia bezpośrednie spotkanie z psychologiem. Wszystkim potrzebującym rodzicom i opiekunom doradza jak uniknąć ucieczki dziecka, a jeśli do niej dojdzie, jak szukać i jak postępować po powrocie dziecka do domu.

Punkt mieści się w centrum Warszawy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejsze umawianie się na spotkanie pod numerem telefonu 116 000.

Grupy wsparcia

Są to regularne spotkania w kameralnym gronie dla rodzin i bliskich osób zaginionych, z udziałem psychologa. Spotkania te są okazją do wymiany doświadczeń w poszukiwaniach, ale także uzyskania wsparcia od innych osób, które doświadczyły podobnej do naszej tragedii.

Spotkania odbywają się w Warszawie, Gdańsku, Katowicach. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.